از قانون 5 ثانیه تا قانون جذب

راه رسیدن به موفقیت آنقدرها هم که برخی تصور می کنند سخت و پیچیده نیست. کافی است قوانین و راه های دستیابی به آن را بدانید. یکی از قوانین جالب توجه موفقیت، قانون ۵ ثانیه است.

در زندگی اکثر افراد بر این باور هستند که برای ایجاد تغییر، باید احساس آمادگی داشته باشند. یک واقعیت درباره تمام انسان ها وجود دارد. و آن این است که ما برای کارهای سخت و ناراحت کننده به وجود نیامده ایم. بلکه ذهن ما به شکلی طراحی شده است که از ما در برابر این قبیل از کارها محافظت کند. چون ذهن ما تلاش می کند تا با کمترین تلاش و زحمت، ما را زنده نگه دارد.

فهرست عناوین این مطلب:

قانون ۵ ثانیه

بدون شک تمام افراد در ذهن خود مجموعه ای  از کارها را دارند که می خواهند هر روز انجام داده و به آن عمل کنند. باید به این نکته توجه داشت که برای انجام دادن این کار ها شما فقط ۵ ثانیه یا کمتر، زمان دارید قبل از اینکه ذهن سعی کند شما را برای انجام کار منصرف کند. پس فقط ۵ ثانیه وقت دارید تا ایده خود را تبدیل به واقعیت کنید و آن کار را انجام دهید.

این قانون را اولین بار خانم مل رابینز در کتابش به نام قانون ۵ ثانیه منتشر کرد.

قطعا همه افراد تمایل دارند در زندگی خود تغییرات مثبتی را ایجاد کنند؛ اما همیشه به دنبال فرصتی  هستند تا حس ایجاد تغییر را داشته باشند. با این حال واقعیت این است که اگر به دنبال کسی هستید که زندگی شما را تغییر دهد، باید در آینه نگاه کنید.

از قانون 5 ثانیه تا قانون جذب

شما با کمک تصمیمات ۵ ثانیه ای، می توانید زندگی خود را عوض کنید. همچنین قانون ۵ ثانیه باعث افزایش شجاعت، اعتماد به نفس، موفقیت، میزان درآمد و سایر اتفاقات مثبت در زندگی شما خواهد شد.

خانم رابینز، زمانی این قانون را کشف کرد که همه چیز زندگی اش از جمله ازدواج و شغلش، رو به تباهی کشیده شده بود. او مشکلات بزرگی در زندگی داشت و هر روز می ترسید از رختخواب بیرون بیاید و با این مشکلات بزرگ مواجه شود. خانم رابینز به کمک قانون ۵ ثانیه توانست زندگی خود را تغییر دهد.

اما چگونه؟

قانون ۵ ثانیه به شما کمک خواهد کرد که به جای فکر کردن به اقدامات کوچک، به طور جدی عمل کنید. شما می توانید با کمک قانون ۵ ثانیه می توانید شادتر، موثرتر و خلاق تر شوید. اما آیا فقط قانون ۵ ثانیه به تنهایی باعث موفقیت می شود؟

مهمترین قوانین برای موفقیت

قانون علت و معلول

قانون علت و معمولی همانند قانون ۵ ثانیه از اهمیت خاصی برخوردار است. بدون شک هر چیزی برای به وقوع پیوستن نیاز به علت دارد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی، علت یا علت های به خصوصی وجود دارد. قطعا یقین داشته باشید که هرگز چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید؛ به شرط آن که تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید و سپس عمل کنید.

قانون جذب

قانون جذب یکی از مهم ترین قوانین جهان هستی است که از اهمیت بالایی همانند قانون ۵ ثانیه بر خوردار است. قانون جذب به شما یاد می دهد که زندگی هر فردی بر باور ها و افکار هایش استوار است.

بر اساس قانون جذب، شما احساساتی دارید که همانند یک راهنما و مسیر یاب بسیار قدرتمند در جهت اهداف و خواسته هایتان حرکت می کند. یعنی احساسات به شما نشان می دهد که به آن خواسته و هدفی که دارید میرسید یا خیر؟ برای آنکه متوجه شوید به خواسته و هدف که دارید نزدیک یا دور می شوید، بهترین راه توجه کردن به احساسات تان خود است.

از قانون 5 ثانیه تا قانون جذب

به طور کلی افکار ما زندگی ما را می سازد و از طریق احساسات خود می ‌توانیم بفهمیم که افکار ما درست است یا اشتباه. اگر در مورد چیزی که فکر می کنید، احساس تان خوب بود، نشانه این است که دارید به آن خواسته و هدف می رسید. اما اگر احساستان در مورد مسئله ای بد بود، نشانه این است که دارید از آن خواسته و هدف دور می شوید و فاصله می گیرید.

بدون شک قانون جذب همواره روش زندگی بسیاری از ثروتمندان و افراد مشهور جهان بوده است. همه رویداد های مثبت یا منفی توسط خود شما جذب خواهد شد. این یک اصل مهم در قانون جذب است.

مفهوم قانون جذب هرگز به پول و ثروت محدود نخواهد شد. هر فکری که داشته باشیم اتفاقات و شرایط کاملا متناسب با همان فکر را در هر زمینه ای از زندگی جذب می کنیم. این قانون طبیعی می تواند برای ثروت، روابط یا حتی قبول شدن در آزمون رانندگی مورد استفاده قرار گیرد.

البته ممکن است بسیاری از مردم هنوز آن طور که باید و شاید با عملکرد قانون جذب آشنایی نداشته باشند. هر چند بسیاری دیگر این را پذیرفته اند که شرایط و اتفاقات امروز آنها حاصل تفکرات گذشته و حال آنها می باشد.

قانون جذب دقیقا مانند قانون ۵ ثانیه بی طرف است. قانون جذب همواره تاکید می کند که شما هیچ چیزی را تجربه نمی کنید مگر آنکه آن را به شکل یک فکر قالب در ذهن داشته باشید.

به زبان ساده، قانون جذب به فرکانس و ارتعاش هایی که ما همواره در حال ارسال آن به کائنات هستیم را پاسخ می دهد. احساسات ما مانند چراغی دنیای تاریک افکار ما را روشن می کند و ما را از افکار مان باخبر می کند. به طور مثال اگر احساس منفی دارید یعنی به صورت خود آگاه یا ناخودآگاه به مسائل منفی فکر میکنید. اگر احساس مثبتی دارید پس فکر قالب شما به مسائل مثبت متمرکز است.

قانون تمرکز

یکی از بهترین  قوانین موفقیت، قانون تمرکز است که مثل قانون ۵ ثانیه در موفقیت و یا شکست ما نقش بسیار مهمی دارد، این قانون به زبان ساده به شما خواهد گفت که باید بر روی هر موضوعی تمرکز کنید تا در آن موضوع قوی شده و همین تمرکز در موضوع مورد نظر باعث می شو نتیجه آن را زندگی خود ببینید.

بسیاری از مردم هدفی انتخاب می ‌کنند، ولی به جای اینکه روی پیشرفت و رسیدن به هدفشان تمرکز کنند، روی سختی ‌های کار و دستیابی به هدف و همینطور روی شکست ‌های احتمالی تمرکز می‌ کنند. طبق قانون تمرکز روی هر موضوعی تمرکز کنید قوی می ‌شود و در نهایت در زندگی ‌تان آشکار خواهد شد.

از قانون 5 ثانیه تا قانون جذب

قانون احساس

بی شک یکی از قوانینی که با سرشت انسان آمیخته شده، قانون احساس است. قانون احساس نیز دقیقا مثل قانون ۵ ثانیه اثر انفجاری بر روی شما دارد.

احساسات شما همانند قطب ‌نما برای شما عمل  خواهند کرد. یکی از مهمترین معیارهایی است که می‌ توانیم تشخیص دهیم آیا در مسیر اهداف مان هستیم یا از مسیر اهداف مان خارج شده‌ایم، همین قانون است. قانون احساس دقیقا مانند یک جهت یاب برای هواپیما است.

هر چیزی که ما در زندگی تجربه می‌ کنیم حاصل باورها و نگرش‌ هایی است که داریم. باورها مانند یک صفحه در جلوی شما هستند که ما از پشت آن صفحه جهان خودمان را می ‌بینیم. هسته اصلی باورها هم افکار قالب هستند. یعنی وقتی ما به یک موضوعی دائم فکر کنیم طبق قانون تمرکز کم ‌کم آن فکر تقویت شده و در نهایت به فکر قالب یا باور تبدیل می ‌شوند و تجربیات زندگی ما را شکل می ‌دهند.

وقتی روی هدف تان تمرکز می‌ کنید بسیار مهم است که احساستان خوب باشد. یعنی احساستان هر چقدر که به سمت مثبت باشد، به هدف خود نزدیک ‌تر می شوید. به همان میزان فکر تان قوی‌ تر شده و زودتر به افکار قالب تبدیل می ‌شود. در نهایت باعث خلق هدفتان می‌ شود.

فیزیک کوانتوم و رابطه آن با قانون جذب

فیزیک دانان همواره در تلاش بوده اند تا انعکاس بیشتری از قدرت ذهن در زندگی ما و جهان که بازتاب شده است را کشف کنند.

علم قانون جذب بدون شک توسط دانشمندان و متفکران بزرگ به طور یکسان مورد بررسی قرار گرفته است. به کمک علم بیشتر می توانیم درک کنیم که چقدر نقش ذهن در شکل گیری زندگی و دنیای اطراف مهم است.

باور قلبی مثل قانون ۵ ثانیه به اینکه خواسته های ما اکنون محقق شده در بازدهی و عملکرد قانون جذب تاثیر شگرفی دارد. در واقع شما باید به این اصل اعتقاد داشته باشید که قانون جذب در زندگی ما عمل کرده و آن رویا یا خواسته ما، اکنون و یا حتی در مدتی قبل تر جذب شده است.

البته نباید این اصل را هرگز نباید با تصور اشتباه کرد. چرا که تصور به معنای تصویر کوتاه مدت چیزی است که هرگز وجود ندارد. اما در باور فرد باید چیزی که وجود ندارد را به عنوان چیزی که وجود دارد و واقعیت دارد تصور کرده و در ذهن آن باور را پرورش دهد. شما می توانید با کمی تمرین و تسلط بر این تمرین ها به بهترین شکل ممکن از قانون جذب در راستای رسیدن به اهداف خود بهره برده و به موفقیت هایی زیادی برسید.

در آخر

باید این نکته را خاطر نشان کرد که تمام قوانین گفته شده در این مقاله ابزاری برای دستیابی به موفقیت و رضایتمندی درونی است. با این حال نکته مهم این است که شما برای رسیدن به موفقیت ها و اهداف خود باید تلاش کنید و باور داشته باشید که به اهداف خود خواهید رسید.

 

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

پست قبلینوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 30 = 34